Medyczne peelingi chemiczne

 
Peelingi chemiczne poprawiają wygląd skóry, regenerują skórę starzejącą się, zwiększają jędrność skóry i spłycają drobne zmarszczki.

 

Peeling jest zabiegiem polegającym na usuwaniu defektów skóry zlokalizowanych w obrębie naskórka oraz skóry właściwej. Dzięki peelingom dochodzi do złuszczania naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju użytego preparatu. Inne określenia peelingu to abrazja, chemabrazja, ablacja, złuszczanie.


Podział peelingów medycznych:

 

  • mechaniczne np. mikrodermabrazja
  • fizyczne wykonywane przy użyciu lasera, ciekłego azotu, podtlenku azotu
  • chemiczne z użyciem substancji chemicznych.(chemabrazja)

Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranych związków chemicznych o określonym stężeniu, najczęściej stosowane to kwasy owocowe jak alfa, beta polihydroksykwasy (takie jak kwas glikolowy, salicylowy, mlekowy), kwas trójchlorooctowy oraz fenol.

 

Substancje te podawane w najczystszej postaci przenikają w głąb skóry odbudowując stelaż kolagenowo-elastynowy działając na odnowę naskórka oraz likwidując oznaki starzenia się skóry takie jak: przebarwienia, drobne zmarszczki oraz inne niedoskonałości. Bardzo dobre efekty uzyskuje się  stosując metodę łączoną peelingu mechanicznego - mikrodermabrazji oraz peelingu chemicznego.
 

 

 

dowiedz się więcej »