Rejestracja: 663 434 003   

 

        

 

  Mikrodermabrazja - co to jest?

 

Mikrodermabrazja jest jedną z najczęściej stosowanych metod mechanicznego usuwania warstwy rogowej naskórka, która pozwala na powolne pilingowanie powierzchni skóry, aż do pożądanego poziomu pod stałą kontrolą wizualną.


 

W wyniku zabiegu następuje przyśpieszenie procesów odnowy naskórka, ponieważ usuwane są komórki warstwy rogowej, a pogrubiane tzw. żywe warstwy naskórka. Poprzez pośredni wpływ na skórę właściwą powoduje zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny.

 

Mikrodermabrazja korundowa

 

Mikrodermabrazja korundowa to skuteczny zabieg lekarski leczniczo-regenerujący i odmładzający skórę zmniejszający rozszerzone pory, łojotok, ilość zaskórników, prosaków, poprawia koloryt skóry.

 

Zaletą mikrodermabrazji jest mała inwazyjność zabiegu, a efekty są natychmiastowe.

 

W mikrodermabrazji korundowej wykorzystuje się zmikronizowane kryształki korundu. Ze względu na jego właściwości bakteriobójcze ten rodzaj mikrodermabrazji polecany jest w trądziku pospolitym bez zmian aktywnych, a seria zabiegów przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne.
 

Mikrodermabrazję z powodzeniem stosuje się w terapiach łączonych w celu uzyskania szybszych i lepszych efektów terapeutycznych.

 

Mikrodermabrazja nie jest przeciwwskazana w okresie ciąży.

 

 

dowiedz się więcej »