Rejestracja: 663 434 003   

 

        

 

 Peeling - Linia Nomelan Cafeico

 

Nomelan Cafeico jest linią nowoczesnych peelingów złożonych, przeznaczonych do terapii skóry z fotostarzeniem, różnego rodzaju przebarwieniami, głębokimi i płytkimi zmarszczkami, rozstępami. Złożona procedura wykorzystuje wiele aktywnych substancji w kilku stężeniach, tak aby dopasować zabieg do wrażliwości skóry, jej potrzeb oraz problemów dermatologicznych.

 

Linia Nomelan Cafeico swoją skuteczność działania zawdzięcza zawartości substancji aktywnych o synergistycznym działaniu:

 

 • Kwas kawowy, kwas ferulowy – pochodne fenolowe, które są antyoksydantem działającym ochronnie na DNA komórki. Rozjaśniają  przebarwienia hamując aktywność tyrozynazy.
   
 • Kwas rozmarynowy – antyoksydant o działaniu rozjaśniającym.
   
 • Retinol – normalizuje rogowacenie naskórka, pobudza odnowę komórkową i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Reguluje także aktywność melanocytów (komórki produkujące barwnik skóry melaninę).
   
 • Kwas trójchlorooctowy (TCA) – poprzez koagulacje protein naskórka stymuluje procesy odnowy w skórze.
   
 • Alfa hydroksykwasy (AHA) – mają działanie nawilżające, keratoplastyczne, keratolityczne, regulują wydzielanie sebum.
   
 • Kwas salicylowy 
   
 • Substancje rozjaśniające (kwas fitowy, kwas kojowy, undecylenian fenyloalaniny) –  hamując melanogenezę (proces syntezy barwnika skóry melaniny) na jej różnych etapach rozjaśniają przebarwienia i ujednolicają koloryt skóry.

 

Wskazania:


przebarwienia): pozapalne, melasma, pplamy soczewicowate, przebarwienia związane z wiekiem, nierównomierny koloryt skóry, piegi fotostarzenie skóry (starzenie skóry wywołane działaniem słońca) lub związane z wiekiem trądzik, łojotok,zaskórniki,rozszerzone pory  skóra szara, pozbawiona blasku


Nomelan Cafeico to zastaw trzech peelingów nakładanych na siebie warstwami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można regulować siłę działania oraz stopień złuszczania, a także dobrać skład pilingu do konkretnego problemu dermatologicznego.

 

 Peeling - Nomelan Cafeico Step 0

 

Wskazania: 


Peeling przygotowawczy przeznaczony do łączenia z innymi peelingami linii Nomelan Cafeico.

Skład peelingu: 


14% rezorcynol - jest związkiem izomerem katecholu i hydrochinonu i jest strukturalnie związany z fenolem. Najczęściej stosowany jako środek złuszczający. Jako środek bakteriobójczy, rezorcynol jest w jednej trzeciej tak aktywny jak fenol . W niskich stężeniach jest stosowany jako powierzchniowy peeling w leczeniu uszkodzeń trądzikowych i w łojotoku. W większych stężeniach jest używany do leczenia dużych powierzchni skóry, jak plecy, o stopniu penetracji powierzchownym lub średnim.


14% kwas salicylowy - jest związkiem należącym do rodziny beta-hydroksykwasów. Jest doskonale znany dermatologii jako czynnik o właściwościach keratolitycznych.


10% kwas mlekowy - występuje w skórze w naturalnej formie, jako część procesu metabolicznego a jego funkcja to pomoc w utrzymaniu kwaśnego płaszcza skóry pomiędzy pH 5.5 i 6.0. Daje efekt naturalnego nawilżenia skóry przyciągając do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymulując syntezę ceramidów, w ten sposób usprawniając funkcję bariery skóry. Posiada efekt wybielający na skórę poprzez rozpraszanie w sposób jednorodny melaniny i działanie antyoksydacyjne a także hamuje działanie tyrozynazy, enzymu biorącego udział w pierwszych etapach melanogenezy. Posiada formę żelową co sprawia że penetruje skórę powoli zmniejszając właściwości drażniące, właściwe kwasowi mlekowemu.


2% kwas cytrynowy

 

 Peeling - Nomelan Cafeico Despigmentante

 

Wskazania: 
Melasma na poziomie skóry właściwej.

Skład peelingu: 

 

 

 • kwas kawowy - jest pochodną Fenolu i posiada właściwości antyoksydacyjne. Chroni DNA komórkowe i posiada działanie chemoprewencyjne. Hamuje tyrozynazę, enzym uczestniczący w procesie melanogenezy. Reguluje zmiany inmunologiczne i jest silnym środkiem przeciwgrzybicznym.

 

 • kwas kojowy - ma działanie antybakteryjne, w związku z tym znajduje zastosowanie w leczeniu miejscowym trądziku, gdyż redukuje P. Acnes obecne w mieszkach włosowych. Hamuje syntezę melaniny na wiele sposobów, gdyż oprócz blokowania tyrozynazy, hamuje także aktywność tautomerazy. Ponadto, przeciwdziała uszkodzeniom oksydacyjnym, gdyż posiada zdolność wyłapywania reaktywnych form tlenu uwolnionych w komórkach lub tkankach, a także wykazuje właściwości blokujące promienie słoneczne.

 

 • kwas glikolowy - Ten kwas AHA wywołuje szereg zmian w naskórku i w brodawkowatej warstwie skóry właściwej.Zabieg powoduje zmiany w skórze stymulując proliferację -(namnażanie)naskórkową poprzez niszczenie poszczególnych warstw zmienionej skóry . Po serii zabiegów tego typu peelingami zauważalne są zmiany w skórze takie jak gromadzenie nowego kolagenu i wzrost GAG w brodawkowatej warstwie skóry właściwej, przyczyniające się do naprawy fotouszkodzeń skóry. Kwas glikolowy dobrze rozpuszcza się w wodzie i posiada niewielką cząsteczkę. Te dwie cechy zwiększają jego zdolność penetracji przezskórnej, co może powodować, w niektórych przypadkach, lekkie podrażnienie podczas jego nakładania.

 

 •  kwas salicylowy - jest związkiem należącym do rodziny beta-hydroksykwasów. Jest doskonale znany dermatologii jako czynnik o właściwościach keratolitycznych i komedolitycznych. 

 

 • kwas fitowy

 

 • kwas migdałowy - znany także jako 2-fenylo-2-hydroksyoctowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Zwykle stosowany jest do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielatowego oraz w celu przygotowania skóry w zabiegach laserem frakcyjnym zapobiegając zakażeniom.Odpowiedni dla skóry wrażliwej gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze a więc penetracja przez warstwę rogową jest wolniejsza i nie wywołuje szczypania ani podrażnienia.


Duża zdolność przebudowy skóry.


Działanie rozjaśniające - przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego. W wielu przypadkach melasma ulega złagodzeniu o 50% po miesiącu kuracji produktami o stężeniu 10%. Nie zaobserwowano przypadków przebarwień pozapalnych u pacjentów o ciemnym fototypie.


Działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne - Pod względem chemicznym, kwas migdałowy posiada strukturę identyczną do innych antybiotyków o szerokim spektrum działania. Kontroluje i normalizuje ilość tłuszczu przenikając do mieszka włosowego i redukuje P. acnes poprawiając wygląd skóry z występującymi krostami zapalnymi, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym. 

 

 • kwas ferulowy - właściwości antyoksydacyjne ,chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, hamując i neutralizując ich działanie a także wzmacnia działanie witamin C i E. Daje ochronę skóry przed promieniowaniem UVB i UVA i w ten sposób minimalizuje uszkodzenia wywołane przez słońce i chroni DNA komórkowe. Kontroluje aktywność tyrozynazy przeciwdziałając powstawaniu przebarwień.