Rejestracja: 663 434 003   

 

        

 

  Wolumetria twarzy

 

Wolumetria twarzy - najnowsza metoda na przywrócenie twarzy wyglądu z lat młodzieńczych bez użycia skalpela i innych inwazyjnych metod chirurgii plastycznej!

Wskazania do zabiegu: działanie i efekty

Wraz z procesem starzenia się następuje stopniowy zanik tkanek podskórnych - twarz traci swoją objętość, zapadają się skronie i policzki (traci się zaokrąglone rysy twarzy), a skóra i tkanki zaczynają obwisać pod działaniem grawitacji.

Wolumetria opiera się na skorygowaniu objętości tkanek miękkich twarzy, przez co uzyskuje się efekt młodszego wyglądu. Jednocześnie, wolumetria poprawia zarys twarzy i udoskonala jej owal. Jest to zabieg, który odbudowuje objętość w tych obszarach twarzy, gdzie zmniejszyła się na przykład ilość tkanki tłuszczowej.

 

Efekt wolumetrii jest natychmiastowy i może utrzymać się od 9 do 18 miesięcy, w zależności od predyspozycji osobniczych pacjenta i użytych preparatów. Preparaty wolumetryczne można stosować również w przypadku wskazań do wypełnienia tłuszczowego, wykorzystują one bowiem technologię trójwymiarowej macierzy kwasu  hialuronowego i powiązanego z nią systemu poprawy skuteczności usieciowania.

 

 

Wypełniacze stosowane w wolumetrii są specyficzne, gęstsze od pozostałych i dlatego są dobre do przywracania objętości i modelowania twarzy. Dodatkowo, preparaty te mają dużą odporność na działanie ze strony wolnych rodników i rozkład enzymatyczny.Wolumetria twarzy - czego się spodziewać i jak wygląda zabieg?

 

Wolumetria to bezbolesny zabieg przeprowadzany przez lekarza w znieczuleniu miejscowym. Najpierw lekarz ustala zakres korekcji, wstrzykuje kwas hialuronowy, a potem odpowiednio go rozprowadza w czasie zabiegu. Powstały w ten sposób implant jest elastyczny, miękki, o jednorodnej konsystencji z otaczającą tkanką – w praktyce jest niewyczuwalny oraz niewidoczny. Czas takiego zabiegu to zaledwie 30 minut. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu! Dodatkowo, implant zapewnia odpowiednie nawilżenie tkanek, przez co skóra wygląda młodo i naturalnie.

 

Efekty wolumetrii twarzy

 

Po zabiegu wolumetrii twarz odzyskuje swój młodzieńczy wygląd:

 

  •     kości policzkowe są uwydatnione
  •     zostają zredukowane zagłębienia podoczodołowe
  •     kąt żuchwy zostaje wymodelowany
  •     zostają uniesione kości policzkowe
  •     poprawia się owal twarzy
  •     wymodelowana tkanka nadaje policzkom pełny, młody kształt

 

  Przeciwwskazania do wolumetrii:

 

  •     ciąża i okres karmienia piersią
  •     choroby nowotworowe, autoimmunologiczne

  •     cukrzyca
  •     stany zapalne skóry takie jak trądzik, opryszczka


Efekty niepożądane:

W czasie zabiegu Pacjent może odczuwać „rozpieranie” w tkance podskórnej, dlatego przed zabiegiem można zdecydować się na znieczulenie miejscowe. Po zabiegu, przez kilka dni, modelowana okolica może delikatnie boleć, a także może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Po zabiegu nie wolno przebywać na intensywnym słońcu (również solarium) oraz wykonywać intensywnego treningu fizycznego.